איך משפיעה האינטימיות הרגשית שלכם על החשק והתשוקה המינית?

אחד מהדברים שמשפיעים על התשוקה והחשק המיני שלנו, הוא המיקום של הזוגיות שלנו על הציר הזה:

עד כמה הזוגיות שלכם מאופיינת בניכור וריחוק?
האם אתם רבים הרבה?
האם הזוגיות שלכם מאופיינת בביקורתיות יתר, שמחבלת בתחושת ה"ביחד" שלכם באופן קבוע?
מתי לאחרונה הרגשתם שאתם יחד, צמד, זוג (ולא שניים שפשוט חולקים דירה)?
מתי לאחרונה ביליתם רק שניכם וממש נהניתם מזה?
מתי לאחרונה ישבתם בשקט לדבר, רק שניכם?

אם אתם קרובים מאד לצד הימני של הציר, אני מוכנה לחתום שאין ביניכם אינטימיות מינית…

ומצד שני, עד כמה אתם קרובים לצד השני, השמאלי, של הציר?
עד כמה אתם קרובים מבחינת האינטימיות הרגשית בזוגיות שלכם?

עד כמה אתם שותפים, חברים טובים?
יודעים ממש הכל זה על זו?
עושים הכל תמיד ביחד?
כל החברים שלכם הם רק חברים משותפים?
מנחשים את סוף המשפט עוד לפני שהשני אמר אותו?
כבר לא שואלים אותו/אותה אם הם ירצו לבוא – כי אתם יודעים את התשובה מראש?

אם אתם קרובים מאד מאד לצד השמאלי של הציר – סביר מאד שלאורך הזמן התשוקה המינית שלכם תתדרדר ואף תעלם כליל. זאת מפני שהדלק של התשוקה הוא הסקרנות, ההפתעה, ומעט חוסר וודאות.

המקום שאנחנו רוצים להגיע אליו ולהשאר בו, הוא המקום הזה:

זה לא ממש באמצע – יותר קרוב ל"קרבה" מאשר ל"ניכור", אבל מצד שני גם שומר על מרחק בטוח, ולא הולך רחוק מידי לכיוון "קרבת יתר". אתם יודעים? זה כמו כדור הארץ והשמש. יש ביניהם בדיוק את המרחק הנכון, שמאפשר להם להשאר לאורך מליוני שנים בזוגיות המופלאה שלהם. אם כדור הארץ היה מתרחק מהשמש – כח המשיכה שלה לא היה מספיק חזק כדי למשוך אותו, והוא היה אובד לנצח. מצד שני, אם כדור הארץ היה מתקרב לשמש יתר על המידה, הוא היה נבלע בתוכה ונשרף!
המרחק הנכון הזה, מאפשר להם לשמור על המתח הראוי. לכך גם אתם צריכים לשאוף בזוגיות שלכם.

איך עושים את זה?

קודם כל, הקדישו זמן כדי למפות את הזוגיות הפרטית שלכם על הציר הזה. עשו זאת יחד עם בן/בת הזוג שלכם – האם אתם מסכימים ביניכם לגבי המיקום שלכם על הציר?

שנית, לפי המיקום הנוכחי שלכם, החליטו לאן אתם מעוניינים לזוז.
האם אתם מרוחקים ורוצים לזוז שמאלה?
קבלו החלטה משותפת, הקדישו זמן ותשומת לב רבה יותר לזוגיות שלכם, ועשו צעדים שיקרבו ביניכם. תוכלו לקבל רעיונות בפוסט הקודם שלי: איך לחגוג את יום האהבה לאורך כל השנה. במידה ואתם מתקשים ליישם, פנו לייעוץ זוגי.
האם אתם קרובים מידי, ורוצים לזוז ימינה?
התחילו להכניס משחקיות, הפתעות, וסקרנות לזוגיות שלכם…
המיניות, אגב, יכולה להוות בשבילכם מגרש משחקים.
אפשרות נוספת היא להצטרף לסדנה לזוגות "שוקולד ותשוקה זוגית", ממנה זוגות יוצאים עם חיבור מיוחד ופרפרים בבטן שלא חוו כבר הרבה זמן. שם אני גם נותנת רעיונות נוספים בהקשר הזה.

אתם מוזמנים לכתוב לי על המחשבות שעלו לכם בזמן קריאת הפוסט הזה, לשאול שאלות ולהציע רעיונות נוספים כדי לזוז על הציר בכיוון הרצוי. וכמובן – מוזמנים לשתף עם חברים 🙂

שלכם,
שירי.

3 תגובות על “איך משפיעה האינטימיות הרגשית שלכם על החשק והתשוקה המינית?”

 1. שרי בנדט הגיב:

  ומה אם יש קרבה נהדרת של חברות ושיתוף והתשוקה לא מה שהיתה.?

 2. shiri הגיב:

  שרי יקרה,
  אם יש קרבה נהדרת של חברות ושיתוף, והתשוקה לא מה שהיתה, זה בדיוק המקרה הקלאסי של זוג שנמצא קרוב מידי לצד שמאל על הציר. כדי שהתשוקה תלבלב ותפרח, יש צורך לשמור על מתח מסויים בין בני הזוג, שלא יכול להתקיים לאורך זמן אם נמצאים קרוב מאד כל הזמן.
  הדרך לצאת משם היא לפתח אינדיוידואליזם בתוך הקשר הזוגי – לאפשר לכל אחד מבני הזוג את המרחב הפרטי שלו/שלה, בו כל אחד יכול לעשות דברים שעושים לו טוב וממלאים אותו בשמחה ובאנרגיית חיים (כמו תחביבים…). בנוסף, הכניסו לזוגיות שלכם הפתעות קטנות של כיף: מפתקים קטנים שמוטמנים במקומות סודיים ומוצאים אותם בהפתעה, ועד סופי שבוע זוגיים רק שניכם – בלי ילדים ובלי חברים.
  הערה נוספת וחשובה: לפעמים קיימים אצל אחד מבני הזוג חסמי תשוקה, שמשפיעים לרעה על היכולת להנות מהמיניות בזוגיות שלנו. ובנוסף, יש גם חבלני חשק שהם דברים שאנחנו מכניסים לגופנו שמחבלים בחשק באופן פיזי (תרופות, תזונה וכו'). אני מרחיבה על כך בהרצאות שאני מעבירה, וגם בסוף השבוע "שוקולד ותשוקה זוגית".

 3. דליה קן-דרור הגיב:

  בבקשה, אל לנו לשכוח שלמרות אהבה גדולה וקרבה טובה בין בני הזוג בכל זאת יש ירידה בחשק המיני עקב ירידה הורמונלית בגיל המעבר.